Šoppamine.
Poodlemine
Usun, et enamusele pole see eesmärk, sest lennukiga palju ei too. Noh, vähemalt kui pole oma rahakoti peale vihane. Uurin netist venekeelseid soovitusi. Tibake teine tera, sest Venemaalt võid minna Gruusiasse ka autoga. Sestp' ka soovitused a la "veini ja juustu jaoks võid julgelt lisakohvri osta" Aga üht-teist siiski silma hakkas. Kriban mõned asjad märksõnadena, mõned pikemalt.
Riideid ...
... osta ei soovitata, sest euroopa brändid on kallid. Gruusia disain pidavat olema huvitav.
Poodide tööaeg ...
... tavaliselt 9:00-19:00 +/- paar tundi olenevalt poest. Suurlinnades võib olla avatud kl 21-22-ni. Üldjuhul töötavad ka puhkepäevadel, kuid võimalik, et pannakse laupäeval ja pühapäeval paar tundi varem kinni. Turud avatakse tavaliselt varahommikul 6:00 ja suletakse 18:00-19:00. Üldiselt liigub euroopärase poole, et kaks korda aastas on suured allahindluskampaaniad: talvine (jaanuari lõpust veebruari lõpuni) ja suvine (juuni algusest augusti lõpuni)
Ehted ja juveelid
Gruusias on müügil väga ilusat ja odavat hõbedat ning üle kogu riigi on palju poode ja juveelipoode, kus müüakse sõrmuseid, kõrvarõngaid, ripatseid ja muid ehteid. Turult ja suveniiripoodidest võib leida ka hiina hõbedat, mis on kehvema kvaliteediga, nii et enne ostu veenduge, et ese on valmistatud Gruusias. Kõige ilusam asi, mida võib leida Gruusia juveelipoodides, on minankari, mis on Frey Wille'ile sarnane, kuid gruusiapärane emailiga ehe. Minankarit nimetatakse mõnikord juveelikunsti neurokirugiaks - nii õrn ja täpne on töö: kõigepealt maalitakse hõbepõhjale tulevase teose kontuur, seejärel kinnitatakse sellele peened metallplaadid, ja seejärel täidab kunstnik need plaadid vastavalt kavandile eri värvi emailiga, lihvib ja põletab need. See tehnika ilmus juba 12. sajandil, seejärel kadus mitmeks sajandiks ning 19. sajandil taaselustati see Gruusia moekunstnike rõõmuks.
Minankari ehteid müüakse linnade juveelipoodides. Hinnad on tavaliselt kõrged ainult turismipiirkondades, kuid mitte kõikjal - mõnes suveniiripoes isegi Tbilisis Leselidze tänaval võib leida üsna mõistlikke hindu. Madalaimad hinnad on tehases asuvas kaupluses (Tbilissi kesklinnas); seal saab ka ehteid tellida, olles eelnevalt käsitöölistega disaini läbi arutanud.
Isiklik arvamus: liiga kirju minu põhjamaise maitse jaoks. Kuigi mõni asi tundus piltidelt ka päris kenake
Rahvuslikud pistodad, vaibad, keraamika ...
on ka soovitatud. Jätan need jumala rahuga vahele, sest vaevalt, et Eetisse keegi vedama hakkab märkimisväärsetes kogustes.
Toit
Kõige populaarsem gastronoomiline suveniir sellest riigist on juust. Turistid teavad tavaliselt ainult kahte sorti - suluguni ja imeruli, kuid Gruusias on palju erinevaid juustusid: lisatud matiserohelisega, pähklitega ja üks huvitavamaid on lambajuust "Guda". Juustu saab osta igast supermarketist, kuid peamiselt müüakse seal suluguni ja imeruli, kõige muu jaoks tuleb minna turule (Guda juustu leiab kindlasti ainult sealt). Gruusia müüjatel ei ole veel vaakumpakendeid nagu Euroopas, see omakorda raskendab transporti.
Gruusiast tasub kaasa võtta vürtse, et kodus "seda lobio" või hinkalit jäljendada: hopsuneli, kindzu, vähem tuntud, kuid samuti väga aromaatne suneli ja svan-sool - sool erinevate vürtsidega, mida võib lisada absoluutselt igale toidule ja see tuleb toidule ainult kasuks. Vürtse saab osta mis tahes supermarketist, kuid huvitavam ja odavam on neid osta turult.
Gruusia kastmed ei ole vähem aromaatsed kui vürtsid: tkemali, savsebeli ja muidugi adžika. Parim koht kastmete ostmiseks on supermarketid, kus on paremad hoiutingimused, kuid turult võid kergesti sattuda aegunud kauba otsa.
Eraldi mainimist väärivad Gruusia maiustused, eriti moosid ja mesi. Gruusia supermarketites müüakse pähklitest, kirssidest, mandariinidest, küdooniast, viigimarjadest jne valmistatud moosi, samuti mitmesugust mett. Riigis on palju mee- ja moositootjaid, mistõttu konkurents nõuab kõrge kvaliteedi säilitamist. Neid saab osta igast supermarketist. Tbilisis on ka väga värvikas meepood "Honey story #1", kus saab enne ostmist igasugust mett maitsta.
Churchkhela (pulga külge mähitud kreeka pähklid viinamarjamahlas) võib leida igal nurgal Gruusias, kuid parem on seda mitte osta tänavalt, kus seda katab tänavatolm. Teine populaarne gruusia maius on tklapi, magus või hapu pastila, mis on valmistatud tkemalist, mis on sisuliselt pirukakujuline, päikesekuivatatud puuviljapüree, mida kasutati varem gruusia sõdalaste suupistetena.
Supermarketid
ei erine millegi poolest Euroopa omadest. Nagu kõikjal, võib ka siin praktiliselt kõike osta. Neis on söögikohad. Reeglina kesklinnast väga kaugel.
Tbilisis:
- East Point 41.688569, 44.896272 (AQUA LIBERTY HOTEL hotellist ümmarguselt 10 km; sinna käib buss nr. 52)
- Galleria Tbilisi 41.694644, 44.800598 viiekorruseline kaubanduskeskus samast hotellist 200-250 meetrit
- Batumi Mall 41.643116, 41.619860 - 2,2 km hotellist
Kommentaarid
Postita kommentaar